Z denníka manažéra II - Miroslava Masicova
Vyhľadávanie
V ponuke je 33 nehnuteľností.

🖋️Z denníka manažéra II🖋️

Na optimizmus nevydalo

Chcela som, aby bola druhá časť môjho denníka pozitívna, ale nie ja, lež život píše tieto riadky a ja som sa už dávno rozhodla, že bude autentický. 

Piatok, ráno, ani nie 13teho. Ponáhľam sa do neďalekej dediny. Som dohodnutá s ľudmi, čo majú problém a ja im môžem pomôcť vyriešiť ho. Musia predať dom, ale nedokážu si to zariadiť sami. Privítali, že im viem podať pomocnú ruku. Dúfam, že sa to nakoniec podarí, aj keď naše 1. stretnutie nedopadlo najlepšie.

Starý, ošarpaný domček🏡 , vo vnútri veľa, priveľa dymu. Z piecky, aj z cigariet. Pani vidí, že mi to nie je príjemné, navrhuje rozhovor vonku - na dvore.
Nadšene súhlasím. Veď nikde to už nemôže byť horšie ako tu. 
Otvára dvere a v tom sa popri mne dovnútra pretlačí obrovský "domáci miláčik". Pri mojej výške (172 cm), mi siaha asi po pás, pochopiteľne vo mne vzbudzuje obrovský rešpekt.
Môj vzťah k psom je jednoznačný. Čím ďalej, tým lepšie. V sekunde  vyhodnocujem situáciu a snažím sa upozorniť moju spoločníčku, že "ja sa bojím 😰"... Nestihla som to.

Už len jeho hlava pri mojom uchu, jeho pazúry (či čo to vlastne má) kdesi v mojom chrbte, snaha udržať pokoj a rozvahu, pokus subtílnej žienky odtrhnúť hádam 70 kilového vlčiaka "zo mňa"... A moje odhodlanie udržať sa na nohách, lebo na zemi by to bolo ešte horšie a bolesť, krik, a ešte väčšia bolesť... Pre mňa celá večnosť, reálne asi pár desiatok sekúnd. Pár najhorších sekúnd v mojom 45 ročnom živote. 

Tu končím!!! Niečo také som si hovorila, keď som vybehla z dvora na cestu a utekala preč... 
O chvíľu : 
Argument, že "on ešte nikomu neublížil", nie je pre mňa odpoveďou ani ospravedlnením. Ale zúfalý pohľad tých ľudí, ktorí vo mne vidia nádej na lepší život bez ťarchy exekútorov a dražobníkov, ma zlomil. Asi tak, ako zážitok spred pár minút. 

Nabraté... Predaj spustený...

Netuším, na ako dlho sa tento ružový domček a jeho obyvatelia stanú súčasťou môjho profesionálneho života. Zážitok z neho však určite zostane v mojej hlave dlhšie, ako sa budú hojiť rany na mojom tele. Ale, čo ťa nezabije...
Vaša MiMa